урок алгебри 7 клас



7 клас.                                                                                                 Алгебра
Тема: Різниця квадратів .
Мета: Вивести формулу (a+b)(ab) =a2b2, формувати в учнів уміння користуватися цією формулою, навчити подавати вираз у вигляді квадрата, підносити вираз до квадрата, розпізнавати, у якому випадку можна застосовувати цю формулу, розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, культуру математичних записів.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь.
Форми роботи: колективна, в парах, самостійна.
Обладнання: конспект уроку,  лото «Формули скорочено множення», підручник.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Сьогодні перевіряти домашнє завдання будуть у вас учні консультанти. У разі необхідності здійснимо усний аналіз помилок.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Виконаємо завдання, які ви бачите на дошці, усно.
1). Піднесіть до квадрата вираз:
а) 2a,     б) – 3а2,    в) 4р3,      г) x2,   д) 1,5m2.
2).  Подайте у вигляді квадрата вираз:
а) 81b2,     б) b4,    в) 0,04x6,    г) 0,16n2,  д) 36а10.
ІV. Пояснення нового матеріалу:
1.      Для виведення формули (a + b)(a – b) =a2 – b2,  використовуємо вправи з домашньої роботи.
Давайте ми з вами виконаємо слідуючі завдання:
а) ( x+m)(xm) =…,
б) (cd)(c+d) =…,
в) (5+a)(5 – a) = …,
г) (m+4)(m –+4) = …,
д) (2 – b)(2 – b) = … .
Діти,  у вас дуже часто будуть зустрічатися добутки спряжених виразів:    mk і m+k,  – 3 +7р і – 3 – 7р.
Давайте  ви запишете кінцевий результат до кожного із завдань. Звернемо увагу на відповіді.
Можна зробити висновок:
(a + b)(a – b) =a2 – b2 – це є формула скороченого множення.
Ліву і праву частини цієї формули можна міняти місцями:
а2 – b2 =(a + b)(a – b).
Давайте поміркуємо, чому у випадках (г) та ( д) одержали іншу відповідь?
Ці випадки також є формулами скороченого множення, але їх ми вже вивчати  раніше.
2.     Робота з підручником:
Завдання учням: прочитайте правила ( п 17, ст 140).
V. Розв'язування вправ.
Номери завдань написано на дошці.
Усно: № 641, № 643,  № 645.
Письмово: № 649,  № 650 (а, б),  № 654(а, в), № 660.
Самостійно: № 658.
VІ. Підсумок уроку.
Підсумок уроку ми проведемо у формі гри. Попрацюєте в парах. Вам пропонується зіграти у  «Математичне лото».
VІІ. Домашнє завдання.
Опрацювати п 17,
Виконати завдання  І група № 648, № 651, № 653;
                                    ІІ група № 657, №  661, № 664.

Немає коментарів:

Дописати коментар